Skip to main content
Internal Market, Industry, Entrepreneurship and SMEs
Due Diligence Ready banner

Witamy w programie „Due Diligence Ready!” Ten portal internetowy zawiera informacje, narzędzia oraz materiały szkoleniowe, które pomagają firmom wprowadzać zasady należytej staranności do ich łańcucha dostaw metali i minerałów. Portal jest dostępny w 7 językach: English, Français, Deutsch, Italiano, Polski, Português, Español.

W jakim celu opracowano program „Due Diligence Ready!”? 

Program „Due Diligence Ready!” opracowano, aby pomóc firmom odpowiedzialnie pozyskiwać metale i minerały oraz, jeśli to ich dotyczy, zachowywać zgodność z wymogami regulacyjnymi, w tym z nowym Rozporządzeniem UE w sprawie minerałów z regionów ogarniętych konfliktami, które wejdzie w życie 1 stycznia 2021 roku.

Do kogo skierowany jest program?

Program „Due Diligence Ready!” jest przeznaczony dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), ale mogą z niego korzystać wszystkie spółki, w których łańcuchu dostaw obecne są metale i minerały, aby skuteczniej realizować procedurę należytej staranności. 

Jakich metali i minerałów dotyczy program?

Program „Due Diligence Ready!” koncentruje się w szczególności na cynie, tantalu, wolframie i złocie, ale reguluje również pozyskiwanie pozostałych metali i minerałów, w tym surowców wykorzystywanych do produkcji baterii.

Cele

Portal „Due Due Diligence Ready!” pomoże Państwu

  • dowiedzieć się, jakie korzyści zyskują firmy wprowadzające należytą staranność do swoich łańcuchów dostaw
  • rozumieć, oceniać i łagodzić zagrożenia oraz wpływy obecne w łańcuchu dostaw oraz dotyczące odpowiedzialnego zaopatrzenia
  • rozumieć i wprowadzać Wytyczne OECD dotyczące należytej staranności w zakresie odpowiedzialnych łańcuchów dostaw minerałów z obszarów dotkniętych konfliktami i obszarów wysokiego ryzyka (OECD DDG) odnośnie obszarów konfliktu i wysokiego zagrożenia (CAHRA) i dowiedzieć się, jak wprowadzać należytą staranność podczas odpowiedzialnego zaopatrzenia. (Wytyczne OECD dotyczące należytej staranności w zakresie odpowiedzialnych łańcuchów dostaw minerałów z obszarów dotkniętych konfliktami i obszarów wysokiego ryzyka dotyczą wszystkich minerałów).

Broszury informacyjne

W tej części znajdują się broszury, które mogą być używane przez

  • Właściwe organy w UE w celu informowania interesariuszy
  • Firmy pragnące informować swoich pracowników i dostawców
  • Wszystkich interesariuszy, którzy pragną przekazywać więcej informacji na temat programu „Due Diligence Ready!”
15 LISTOPAD 2019
Broszura 1: Program Due Diligence Ready! Przygotuj firmę do należytej staranności!
polski
(112.33 KB - PDF)
Pobierz
7 WRZESIEŃ 2021
Broszura 2: Minerały z obszarów konfliktu i wysokiego zagrożenia (CAHRA)
polski
(86.73 KB - PDF)
Pobierz
7 WRZESIEŃ 2021
Broszura 3: Broszura o należytej staranności
polski
(85.53 KB - PDF)
Pobierz
7 WRZESIEŃ 2021
Broszura 4: Broszura o rozporządzeniu UE
polski
(62.62 KB - PDF)
Pobierz