Skip to main content
Internal Market, Industry, Entrepreneurship and SMEs

Raskite geriausią siuntinio pristatymo ES kainą

Vienas iš reglamento dėl tarptautinių pristatymo paslaugų tikslų – padidinti kainų skaidrumą. Reglamentu reikalaujama, kad paslaugų teikėjai, turintys 50 ar daugiau darbuotojų, taip pat daugiau nei vienoje ES šalyje įsisteigę paslaugų teikėjai savo nacionalinei reguliavimo institucijai pateiktų iki 15 vidaus ir tarptautinių siuntinių pristatymo pagrindinių paslaugų kainas (tam tikrais atvejais nacionalinės reguliavimo institucijos, atsižvelgdamos į tam tikras sąlygas savo šalyje, gali taikyti 25 darbuotojų ribą). Šias kainas Komisija skelbia čia. Kainų informacija atnaujinama kasmet kovo 31 d.

Šie tarifai – tai viešosios kainos, kurias vartotojai turi mokėti už vieno vieneto pristatymą savo šalyje arba į kitą ES šalį. Juos galima rasti paslaugų teikėjų interneto svetainėse ir viešųjų tarifų sąrašuose.

Reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad paslaugų teikėjo pateikiamai siuntinių pristatymo paslaugos kainai gali būti taikomos tam tikros sąlygos ir apribojimai. Daugeliu atvejų įvairių paslaugų teikėjų teikiamų siuntinių pristatymo paslaugų sąlygos gali būti skirtingos.

Paskelbtos kainos taikomos nuo sausio 1 d. ir pateikiamos be PVM. Jos pateikiamos vietos valiuta ir eurais. Kainos konvertuojamos į eurus Europos Centrinio Banko kovo 31 d. valiutos konvertavimo kursu.

Kilo problemų dėl tarptautinės pristatymo paslaugos?

Jei esate vartotojas ir jums kilo problemų dėl tarptautinės siuntinio pristatymo paslaugos, kreipkitės patarimo į vietos Europos vartotojų centrą.